Dini Soru ve Cevaplar / Fetvalar

Zina ettiği kadının kızını oğluna alabilir mi?

ir kişi herhangi bir kadınla zina etmiş olsa daha sonra kendi oğlu ile zina ettiği kadının kızı birbirlerine aşık olsalar

Sitemizin iletişim sayfasından bize gelen soru ve cevabı aşağıdadır.

Soru; bir kişi herhangi bir kadınla zina etmiş olsa daha sonra kendi oğlu ile zina ettiği kadının kızı birbirlerine aşık olsalar bu çocukların evlenmesi caiz midir?

Cevap; bu kadının kızı ile zina etmiş olan erkek kendisi evlenemez. Eğer bu kadının kızı zina etmiş olduğu erkekten meydana gelmişse o zaman adamın oğlu ile de evlenemez. Ancak kadının kızı başka bir adamdan dünyaya gelmişse o zaman evlenmeleri (yani kadınla daha önceden zina etmiş olan erkekle kadının kızının evlenmesi) caiz olur.

Her türlü sorularınız için siz de sitemizin iletişim sayfasından bize ulaşarak sorunuzu sorabilir veya allahinadiyla.com@gmail.com adresinden mail ile bizimle irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca facebook sayfamız; https://www.facebook.com/allahinadiyla.co sayfasından da iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca https://www.instagram.com/allahinadiyla.co_m/ instagram sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz.

Etiketler

admin

Yorum Ekle

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz

error: Sağ tuş Devre dışı bırakıldı !!